Categories: Alergija

Prevencija alergija uz Quercetin!

Mnogi proleće smatraju jednim od najlepših godišnjih doba – priroda se budi, sve cveta, međutim, za osobe koje imaju problem sa alergijama, bude se i svi oni neprijatni simptomi, koji prate alergije.

Zašto neko burno reaguje na polen i cvetanje, a neko ne?

Normalno, naš imunološki sistem se sastoji od ćelija i molekula, čiji je zadatak odbrana organizma od štetnih agenasa. Najjednostavnije rečeno, uloga imunološkog sistema jeste da prepozna potencijalnu opasnost, pokrene niz imunoloških reakcija, i neutrališe tu opasnost.

Međutim, desi se i da imunološki sistem u prepoznavanju potencijalne opasnosti napravi grešku, tačnije da neki činilac iz spoljašnje sredine, koji je potpuno bezopasan, kao što je polen, proglasi potencijalno opasnim i pokrene niz burnih imunoloških reakcija. I upravo je to slučaj sa alergijama.

Kontakt sa alergenom i stvaranje IgE antitela

Naš imunološki sistem bezopasne činioce iz spoljašnje sredine, proglašava opasnim alergenima, i pokreće imunološku, odnosno alergijsku, reakciju, koja za posledicu ima stvaranje velikih količina IgE antitela.

Svaki naredni kontakt sa datim alergenom, dovodi do njegovog vezivanja za IgE antitela i aktivaciju niza biohemijskih reakcija, gde centralno mesto zauzimaju mastociti.

Destabilizacijom membrane mastocita, dolazi do oslobađanja zapaljenskih medijatora, u prvom redu histamina, koji je glavni krivac za nastanak svih onih neprijatnih simptoma koji prate alergije.

Koji su najčešći simptomi polenske alergije?

Jedan od najčešćih simptoma polenske alergije jeste curenje nosa, zapušen nos, kašalj, grebanje i svrab u grlu, nosu, na koži, ali i očima. Neretko, dolazi i do crvenila i suzenja očiju, kao i otoka kapaka.

Svi ovi simptomi značajno utiču na obavljanje svakodnevnih aktivnosti, kao i sveukupan kvalitet života osobe sa alergijom. Upravo zato je važno misliti na vreme i sprečiti pojavu simptoma alergije.

Na koji način može da se prevenira pojava neprijatnih simptoma polenske alergije?

Jedan od saveta koji često može da se čuje, kao odgovor na ovo pitanje, jeste izbegavanje kontakta sa alergenom. Međutim, u svakodnevnom životu prilično je teško izbeći kontakt sa polenom, koji je u proleće, svuda oko nas.

Pravovremeno lečenje alergija dostupnim imunološkim terapijama svakako jeste trajno i najbolje rešenje za osobe sa alergijama.

Nažalost, većina osoba sa alergijama čeka i seti se alergije, tek kada se neprijatni simptomi pojave. Mi tada imamo na raspolaganju određenu medikamentoznu terapiju, u smislu kortikosteroida i antihistaminika, koji imaju zadatak da ublaže simptome alergije, ali njihova dugotrajna i nekontrolisana primena, može da ima i neželjene efekte.

Ono čemu se sve više poklanja pažnja jesu prirodni dodaci koji pomažu i u prevenciji, ali i u ublažavanju simptoma alergije, a to je na prvom mestu kvercetin.

Šta je to kvercetin i zašto je BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid u fitozomalnom obliku superiorna formula?

Kvercetin (Quercetin) pripada grupi biljnih pigmenata zvanih flavonoidi, koji su poznati po tome što voću, povrću i cveću daju boju.

Pored toga, flavonoidi, uključujući i kvercetin su moćni antioksidansi, koji štite organizam od oštećenja uzrokovanih oksidativnim stresom i nakupljanjem slobodnih radikala.

BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid u fitozomalnom obliku predstavlja prirodni flavonoidni spoj, ekstrakt iz pupoljka cveta japanskog drveta (Sophora japonica) kombinovanog sa fosfolipidima iz lecitina repice.

Rezultat ovakve kombinacije jeste značajno veća bioraspoloživost u poređenju sa samim kvercetinom.

BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid i imunomodulatorna aktivnost

Kliničke studije su pokazale da je bioraspoloživost proizvoda BiVits ACTIVA Quercetin phospholipida u fitozomalnom obliku i do 20 puta veća.

Takođe, na ćelijskom nivou, superiorna formulacija preparata BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid pored antioksidativnog dejstva, pokazuje i imunomodulatornu aktivnost.

Kada kažemo da neka suspstanca ima imunomodulatornu aktivnost, to znači da njeni molekuli stupaju u interakciju sa našim imunim sistemom i regulišu imunološki odgovor ili u pravcu njegove stimulacije, ili u pravcu njegove supresije, a sve sa ciljem da on, za datu situaciju, bude najadekvatniji.

Kada su alergijske reakcije u pitanju, BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid utiče na stabilizaciju membrane mastocita, i smanjeno oslobađanje histamina, koji je glavni krivac svih neprijatnih simptoma polenske alergije.

Kliničke studije i Quercetin

Studija, koja je uključila 66 ispitanika, je pokazala da se primena BiVits ACTIVA Quercetin phospholipida u dozi od 250 mg, 2 puta dnevno, tokom 4 nedelje pokazala efikasnom u smanjenju simptoma polenske alergije, poput svraba očiju, kijanja, curenja nosa i poremećenog sna.

Takođe, grupa koja je uzimala BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid prijavila je sveukupno poboljšanje kvaliteta života, nakon primene preparata.

Pored toga, dodatna studija je pokazala da je nakon 30 dana primene BiVits ACTIVA Quercetin phospholipida došlo i do smanjenja učestalosti nelagodnosti povezanih sa polenskom alergijom i alergijskim rinitisom i do 50 % u toku dana, a čak i do 70 % u toku noći.

Quercetin i interakcije sa lekovima

Treba napomenuti da kvercetin može da stupi u interakciju sa nekim lekovima, kao što su antikoagulantni lekovi, antibiotici, kortikosteroidi, citostatici, fluorohinoloni, ali i druge grupe lekova, te je zato pre svakog započinjanja suplementacije kvercetinom neophodna konsultacija vašeg lekara.

Mislite o vašoj polenskoj alergiji na vreme i uzmite zdravlje u svoje ruke, a neka vam pravi saveznik u prevenciji i ublažavanju simptoma alergije bude BiVits ACTIVA Quercetin phospholipid.

Katarina Bajec

Recent Posts

Trudnice, oprez: Nivo gvožđa u trudnoći ne sme biti snižen!

Koliko je važno da se tokom trudnoće obrati pažnja na nivo gvožđa u krvi, govori…

1 mesec ago

Quercetin i otklanjanje simptoma alergije!

Zapušen nos. Curenje nosa. Suzenje, svrab i crvenilo očiju. Otok kapaka. Grebanje u grlu i…

5 meseci ago

Bivits ACTIVA Brain Level Up…u čemu je tajna?

Savremeni način života postavio je pred nas brojne izazove, a jedan od njih svakako jeste…

5 meseci ago

Sezonske alergije i suplementacija – kako su povezane?

Ima li nešto lepše od proleća? Budi se priroda, cveta drveće, trava se zazeleni. Međutim,…

5 meseci ago

Zašto je unos gvožđa u periodu trudnoće i dojenja izuzetno važan?

Period trudnoće i dojenja predstavlja jedan od najvažnijih perioda u životu svake žene, ali i…

7 meseci ago

Deficit gvožđa i menstrualni ciklus

Deficit gvožđa usled menstrualnog ciklusa Prema nedavnim istraživanjima, svaka treća, tačnije skoro 39%, devojaka i…

7 meseci ago